Hamarosan költözik a Freeware blogom. Pontos időpontot még nem tudok, és mindenkit megnyugtatok, hogy semmiről nem fog lemaradni. Az oldal működését szeretném áttenni a https://tigrincs.hu címre, illetve azon belül is egy alcímre (feltehetőleg freeware.tigrincs.hu), itt minden korábbi írás megtalálható lesz. További infók itt >

Frissítés 2010. 04. 30.

2010.04.30. 10:18

A keddi, szokás szerint kiadósabb frissítés után ismét csak péntekre sikerült néhány újdonságot felkutatnom, de azért most is összegyűlt fél tucat. A mai cikknek azok fognak leginkább örülni, akik újabb generációs AMD/ATI videokártyával rendelkeznek, hiszen első tételünk a Catalyst meghajtócsomag friss verziója. De természetesen megjött a heti mintafrissítés a számítógép-biztonság kapcsán emlegetett Spybot S&D-hez is, és a kisebb hibajavítások és fejlesztések még pár programhoz.

Jelenlegi ajánlatom a System Information for Windows, azaz a SIW rendszerdiagnosztikai program aktuális verziója. A program fejlesztői igen nagylelkűek voltak, hiszen bár létezik a programnak fizetős változata is, az ingyenes ettől szinte alig különbözik, teljes értékűnek mondható. Az alkalmazás alapfunkcióként egy kisebb könyvnyi információt ad a számítógépünkről, annak hardverösszetevőiről, szoftverkörnyezetéről, hálózati kapcsolatairól. Pluszként egy csomó apró funkciót is beleépítettek, amit máshol nem nagyon találunk; egyenként sok kicsi alkalmazást váltanak ki az Eszközök menü egyes pontjai. Találunk itt automatikus, időzített géplekapcsolót, folyamatfigyelőt, internet-sebességmérőt, egyszerűbb monitortesztet, de jelszómezőbe beírt jelszavainkat is megnézhetjük egy mágikus nagyító alatt, melynek a neve Eureka!

S íme a mai, kissé kurtára sikeredett lista:

  • ATI Catalyst Drivers 10.4
  • FastStone Image Viewer 4.2
  • Simple Port Forwarding 2.7.12
  • SIW (System Information for Windows) 2010.04.28
  • Skype 4.2.0.163
  • Spybot S&D updates 2010-04-28

Körlevelekben, közösségi portálok üzenőfalán sokszor felmerül a veszély: veszélyben van a géped! Vírusok, férgek fertőzik meg a géped, a személyes adataidat ellopják, a gépeden tárolt dokumentumokat szintúgy, a gépedet túszul ejtik, hogy csak váltságdíj ellenében tudd használni. Vagy letörlődik a gépről minden adat, a receptjeidtől elkezdve a több éves családi digitális fotóalbumig minden, esetleg még gépet is vehetsz újat. Esetleg csúnya gonosz emberek éjjel-nappal reklámokat küldenek rád, vagy épp a te gépedet használják fel, hogy valami rosszat tegyenek, s ez lelassítja a géped, szinte használhatatlanná téve azt. Vagy csak egyszerűen egy rosszakaród meghekkeli a gépet. Sok-sok urbánus legenda és rémhír terjeng a számítógépet érő veszélyekről. Ideje, hogy kicsit eloszlassam a számítógép-biztonság körül lengő ködöt.

Az előző részből megtudtad, hogy bár veszélyben vagy, félelemre nincs ok, csak óvatosságra. Azt is megtudtad, hogy sokféle veszélyforrás van, és kellően kába lett a fejed a sok elmélettől. Ezért ideje, hogy belekezdjünk a gyakorlatba, hogy mit is kell tenned, hogy elkerüld a gépedre leselkedő veszélyeket.

Lássuk tehát, mik a lehetőségek a védelemre:

Szerző: Tigris

22 komment

 

Frissítés 2010. 04. 27.

2010.04.27. 10:34

Kicsit ismét összetorlódtak a dolgaim, de mára egy szép lista gyűlt össze frissítésekből, csupa nagy névvel. Ugyan nagyon nagy horderejű dolgok nem érkeztek – a PicPick, a Calibre és a uTorrent frissítése már-már szokásosnak mondható: örömteli, hogy ilyen folyamatos a fejlesztése –, de pl. az XnView és a CDBurnerXP változásainak a listája így is tekintélyes. No és örömmel jelenthetem, hogy az ingyenes Worms-klón is lépett egy kicsit előbbre, tehát ezt is tessék letölteni, elvégre nem csak munkából áll az élet!

 Ma ismét két programot szeretnék előtérbe helyezni: Az XnView-ról az oldalon megoszlottak a vélemények, persze, ízlések és pofonok, de ettől függetlenül egy általános képkonvertáló-képnézegető-manipuláló mindenesnek szerintem a legjobb, ami létezik. Tengernyi formátumot ismer, szinte mindent mindenbe konvertál, miközben az alapszintű képjavítási és szerkesztési funkcióknál jelentősen többet tud, de aki pusztán képeket szeretne nézegetni, rendszerezni, cimkézni vele, arra is tökéletes, bár kétségtelenül sajnos nem a leggyorsabb. Ettől függetlenül egy remek darab.

A másik ajánlatom a CDBurnerXP nevű CD/DVD-író program. Tudásában nem veszi fel a teljes Nero csomaggal, de méretében is egy icipici töredéke annak. Tud mindent, ami kellhet és az íráshoz tartozik, sallangok nélkül. Viszont amit tud, azt jól teszi, ebben segít a korrekt, átlátható kezelőfelület is.

De nézzük a hétfő-keddi összegyűlt termést:

  • Calibre 0.6.49
  • CCleaner 2.31.1153
  • CDBurnerXP 4.3.1.2101
  • Opera 10.52 Build 3370
  • Paint.NET 3.5.5
  • PicPick 2.2.8
  • Rainlendar 2.7 Build 89 Beta
  • uTorrent 2.0.1.19248
  • Wormux 0.9.2
  • XnView 1.97.3
süti beállítások módosítása