Hamarosan költözik a Freeware blogom. Pontos időpontot még nem tudok, és mindenkit megnyugtatok, hogy semmiről nem fog lemaradni. Az oldal működését szeretném áttenni a https://tigrincs.hu címre, illetve azon belül is egy alcímre (feltehetőleg freeware.tigrincs.hu), itt minden korábbi írás megtalálható lesz. További infók itt >

Frissítés 2010. 06. 04.

2010.06.04. 14:53

Szerintem mindenki várja a nagy esőzések végét, sőt, már engem is megvádoltak, hogy az időjárás-előrejelző programmal jártam el az esőtáncot (ami persze nem igaz). Eheti második frissítésemben megpróbálom most jó irányba fordítani az időjárás alakulását, ugyanis a Stellarium égbolt-böngésző oktató jellegű programot igazából a szabad ég alatt, tiszta, csillagos égbolt mellett lehet igazán élvezni. Hátha a nagy szakállas olvassa blogom odafent, megszánja olvasóimat és elzárja végre az égi csapot, hogy végre csillagokat láthassunk. Aki nem az eget, hanem a földet kutatná, annak a Google térképészeti-navigációs programját ajánlom, frissült az Earth is. A K-Lite kodek-csomag a múlt heti frissítése közben sok összetevője is megújult, ezek már nem lehettek benne az új 6.0.0-s és 3.5.0-s változatban: ezt pótolja a mostani 6.0.4-es illetve 3.5.4-es verzió. Kisebb szívroham ért, amikor a PicPick oldalát ellenőriztem, ez a remek kis program is elindult a fizetőssé válás útján, de reméljük még sok időbe telik míg odaér. A mostani frissítéstől kezdve már létezik kereskedelmi változat is (tudásukban nincs különbség), de magánhasználatra továbbra is ingyenes maradt. Frissült az Oracle/Sun virtuális számítógépe a VirtualBox, és a Microsoft multimédiás böngésző-kiegészítője, a Silverlight is, és itt van az elmaradhatatlan heti Spybot mintafrissítés is.

Bevezetőmből már érezni lehetett, hogy a Stellarium egy nagyon szépen megcsinált, jól működő és szép program, amibe gyorsan bele lehet szeretni, ha valaki szereti nyári éjszakákon pokrócba bújva az eget kémlelni. Önjelölt Don Juanok is könnyen megszerezhetik azt az alapvető csillagászati tudást, amivel egy hűvösebb éjszakán kiszemelt áldozatukat elkápráztathatják azzal, hogy tudják a csillagképek neveit és mitológiai hátterüket. De félre a tréfát: A tetszetős külső nagyon precíz és mindenre kiterjedő adatbázist, könnyű kezelhetőséget és rengeteg kiegészítő funkciót rejt. Természetesen beállíthatjuk, hogy honnan szeretnénk az eget kémlelni, hogy éppen mikori ég-képet szeretnénk látni, milyen szögből, és persze hogy milyen jelzésekkel szeretnénk találkozni. Drukkolok, hogy a hétvégétől kezdve csillagfényes tiszta éjszakák fogják kísérni a melegebb és szárazabb nappalokat, és akkor sokan fogják örömüket lelni ebben a nagyszerű programban.

A pénteki frissítések listája pedig itt van:

  • Google Earth 5.1.3535
  • K-Lite Codec Pack 6.0.4 / 3.5.4
  • PicPick 2.3.0
  • Silverlight 4.0.50524
  • Spybot S&D updates 2010-06-02
  • Stellarium 0.10.5
  • VirtualBox 3.2.2.62321

NexusFont 2.5.3

2010.06.02. 10:15

Rég esett szó betűkészletekről, betűk kezeléséről, pedig mindenki nap-mint-nap találkozik velük a számítógépen, akár levelet ír, akár meghívót, akár weboldalt olvasgat, vagy csak feljegyzést készít magának. Fizetős és ingyenes forrásból is milliónyi betűtípus elérhető már, a Windows beépített fontjain kívül; mindenki saját ízlésének és felhasználásának megfelelőt talál a neten is. Így már nem probléma, hogy tényleg kedvünk szerint díszítsük egy-egy szép betűvel írásainkat. De nem mindig egyszerű megtalálni, hogy melyikre is volna igazán szükségünk: lehet, hogy azért, mert a program, amiben használnánk, csak a betűtípusok neveit sorolja fel, de lehet, hogy azért, mert több száz, vagy akár több ezer betűfajtával rendelkezünk, amit képtelenség már átlátni. Ebben segít nekünk a NexusFont, ami a korábban már ismertetett CFont Pro-val ellentétben magyarul is tud!

szerintem: (4/5)
szerintetek: (4/5)

Szerző: Tigris

4 komment

 

Címkék: nexusfont

Frissítés 2010. 06. 01.

2010.06.01. 16:30

Hát ezt elszúrtuk… nem kicsit, nagyon. A pénteki frissítést megírtam, csak épp nem publikáltam… Ügyes vagyok, veregetem magam hátba rendesen. Sebaj most aztán megkapjátok a frissítéshegyeket! Péntek óta a K-Lite kodekcsomag is teljes lett, és néhány program is frissült, a mai adag végre nem olyan kicsi mint szokott lenni.

A mai egyik ajánlatom a népszerű fájlkezelő, a Total Commander ingyenes alternatívája. Az Unreal Commander a TC-klónok közül az amelyik a legtöbb funkciót átvette a neves elődből, a csoportos átnevezés, a kifinomult keresés, az FTP-kapcsolatok kezelése, a kedvenc helyek listája, a mappák és fájlok tartalom szerinti összehasonlítása és szinkronizálása mind megvan ugyanúgy az Unreal Commanderben is. Viszont néhány apró extra is, ami a TC-ben nincs, ilyenek a rendszermappa menü (dokumentumok, asztal, programok mappája, kedvencek, stb.), és az ún. SymLinkek kezelése, ami számomra érthetetlen módon maradt ki az elődből. Ez utóbbi hasonlít a hivatkozásokra, a shortcut-okra, de ezeket a hivatkozásokat a Windows sokkal direktebb módon kezeli. Aki unja a TC shareware verziójában a három számgomb nyomogatását, s ingyenes, ám tudásában egyenrangú megoldást keres, annak érdemes kipróbálnia az Unreal Commandert!

A másik ajánlott program a Pidgin, ami sokféle azonnali üzenetküldőt kivált, hiszen használhatjuk vele az MSN Messenger/Messenger Live fiókunkat, csatlakozni tudunk az AIM, a Google Talk, az AIM és a Yahoo hálózatához, de kiegészítőkkel a Skype -ot és a Facebook-ot (ez utóbbi kiegészítő is most frissült!) is használhatjuk általa, sőt IRC-kliensként is működik. Tehát egy univerzális kapcsolattartó-üzenetküldő programról van szó, ami bár nem rendelkezik az eredeti programok minden funkciójával, ugyanakkor egyszerre sok hálózatot és ismerőst kezel. Akinek nincs szüksége az extra funkciókra, viszont egyetlen okos programmal szeretné a kapcsolatot tartani ismerőseivel, annak érdemes elgondolkodnia azon, hogy Pidgin-re váltson.

És íme a keddi frissítések:

  • Calibre 0.6.55
  • CrystalDiskInfo 3.6.0
  • Facebook Chat for Pidgin 1.67
  • FastStone Image Viewer 4.2
  • K-Lite Codec Pack 6.00
  • Namebench 1.3
  • Pidgin 2.7.1
  • Unreal Commander 0.96 build 775
süti beállítások módosítása